Parcul Colorat a fost vandalizat

Recent amenajat, Parcul Colorat a fost vandalizat. A fost necesară întreruperea energiei electrice, până când vor fi remediate avariile
Peste 10 stâlpi de iluminat ornamental amplasați în Parcul Colorat au fost vandalizați. Becurile au fost smulse, inevitabil fiind produse și avarii.
Pentru protecția copiilor, dar și a altor persoane care se pot electrocuta, reprezentanții Giurgiu Servicii Publice au întrerupt energia electrică pentru toată perioada în care se lucrează în vederea remedierii avariilor.
Din păcate, aceste fenomene antisociale continuă în municipiul Giurgiu, iar persoanele care procedează în acest mod nu se gândesc că își pot pune viața în pericol.
Rugăm cetățenii care sunt martorii unor astfel de fapte să sesizeze imediat Poliția Locală.

Ultima modificare: 12.07.2024 – 08:24 de către Administrator

Anteriorul Cod roșu de caniculă emis pentru zilele de sâmbătă și duminică