FOARTE IMPORTANT

Așa cum a fost precizat într-un comunicat anterior, începând cu data de 17 iunie pe șoseaua Sloboziei a fost demarată procedura de așternere a celui de-al treilea strat de mixtură asfaltică, operațiune ce se desfășoară în cadrul proiectului “Modernizarea infrastructurii de transport public pe coridorul de mobilitate urbană Vestic al municipiului Giurgiu” și care este executată fără întreruperea traficul rutier, acesta urmând a se desfășura cu respectarea condițiilor prevăzute în avizul primit din partea entității cu competențe în domeniu.
Revenim asupra anunțului, cu precizarea că din data de 20 iunie, din cauza temperaturilor extrem de ridicate din cursul zilei și implicit a restricțiilor de circulație pentru autovehiculele de mare tonaj, operațiunea de așternere a mixturii asfaltice va fi executată între orele 05:00 și 10:00.
În acest sens, facem apel la înțelegere din partea locuitorilor din zonă, atât pentru începerea lucrărilor la o oră matinală, cât și pentru fi evitate staționarea și parcarea autovehiculelor pe carosabil, aspect care ar duce la întârzierea/blocarea lucrărilor.

Ultima modificare: 20.06.2024 – 10:07 de către Administrator

Anteriorul Lucrările în municipiu continuă