Conducerea Primăriei Giurgiu a participat la o ședință de lucru la Prefectura din Ruse

Joi, 20 iunie, la prefectura din Ruse, primarul municipiului Giurgiu Adrian Anghelescu, cei doi viceprimari, Ionel Muscalu și Marian Damian, prefectul din Ruse, Dragomir Draganov, subprefectul din Ruse Gheorghi Gheorghiev și directorul Asociației Euroregiunea Danubius, Lili Ganceva s-au întâlnit într-o ședință de lucru.
Subiectul principal al întâlnirii l-a reprezentat traficul auto din zona celor două orașe, Giurgiu și Ruse, în acest nou sezon estival și necesitatea demersurilor comune pentru grăbirea construcției celui de-al doilea pod între Giurgiu și Ruse.

Ultima modificare: 21.06.2024 – 14:46 de către Administrator

Anteriorul COD ROȘU DE CANICULĂ