Timp de 5 zile, pe șoseaua Sloboziei sunt executate lucrări de așternere a stratului de legătură de mixtură asfaltică

În perioada 09 – 14 mai, pe șoseaua Sloboziei, se procedează la așternerea stratului de legătură de mixtură asfaltică, operațiune ce se desfășoară în cadrul proiectului “Modernizarea infrastructurii de transport public pe coridorul de mobilitate urbană Vestic al municipiului Giurgiu”.
Lucrările sunt realizate fără închiderea tronsonului de drum, traficul rutier desfășurându-se pe banda unde nu se lucrează, aceasta având o lățime suficientă pentru circulație în ambele sensuri, cu respectarea condițiilor prevăzute în avizul primit din partea entității cu competențe în domeniu.
Pentru ca operațiunea să decurgă bine și pentru a fi evitate evenimentele nedorite, facem apel la înțelegere din partea locuitorilor din zonă și a participanților la traficul rutier, având în vedere că acesta se va desfășura în condiții de drum în lucru.

Ultima modificare: 10.05.2024 – 13:11 de către Administrator

Anteriorul O lecție de istorie cu principele Nicolae