Sărbătoarea orașului Ruse. Ziua curajului și a Armatei bulgare

În orașul Ruse din Bulgaria a fost astăzi zi de sărbătoare, fiind sărbătorit pe rit vechi Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, totodată fiind marcată și Ziua curajului și a Armatei bulgare.
La evenimentele dedicate acestei sărbători au participat primarul municipiului Giurgiu, Adrian Anghelescu și viceprimarul Marian Damian.
În mod tradițional, după festivități s-a desfășurat ceremonia oficială la Monumentul eroilor căzuți pe câmpul de luptă în războiul sârbo-bulgar unde au fost depuse coroane de flori.

Ultima modificare: 07.05.2024 – 08:28 de către Administrator

Anteriorul Lista de repartizare a locuințelor pentru tineri în regim de închiriere construite prin Agenția pentru Locuințe, întocmită în baza listei de priorități finală pentru acordarea locuinței A.N.L.