O nouă campanie de sterilizări gratuite în acest weekend, la Giurgiu

Cu sprijinul sponsorilor, Asociația HoboDogs și Stichting Dierennood, Primăria Giurgiu și GSL organizează o nouă campanie de sterilizări gratuite, în acest weekend, pentru câini și pisici de rasă comună.
Cele 200 de locuri disponibile au fost ocupate încă din prima zi de la deschiderea înregistrărilor, semn că giurgiuvenii devin tot mai responsabili de animalele pe care le dețin și înțeleg obligativitatea sterilizării.
Sterilizările vor fi efectuate în clinici veterinare mobile de medici de la Paws Care Vet amplasate în curtea interioară a Primăriei Giurgiu.
Menționăm că din 2020 și până în prezent au fost organizate de Primăria Giurgiu alte șase astfel campanii, sterilizându-se aproximativ 1200 de animale și o alta va avea loc, cel mai probabil în luna iunie.
Sterilizarea câinilor este OBLIGATORIE și reprezintă singura metodă eficientă pentru eliminarea abandonului puilor nedoriți și reducerea numărului câinilor de pe domeniul public.

Ultima modificare: 17.05.2024 – 13:30 de către Administrator

Anteriorul Situația privind accesibilitatea în secțiile de votare din municipiul Giurgiu