FOARTE IMPORTANT!

Astăzi, 30 mai 2024, vor fi puse în funcțiune semafoarele/treceri pietoni de pe bulevardul Academician Miron Nicolescu și sistemul de semaforizare de la intersecția bulevardului respectiv cu strada 1 Decembrie 1918, precum și cel de pe Aleea Plantelor, intersecție cu Aleea Fabricii de Zahăr.
În acest sens, facem apel la toți participanții la traficul rutier/pietonal, pentru respectarea semnificației culorii semafoarelor.
Menționăm că pentru a apărea culoarea verde, care permite traversarea străzii de către pietoni, este necesară apăsarea butonului montat pe stâlpul din proximitatea trecerii pentru pietoni, durata alocată fiind temporizată, cu avertizare luminoasă intermitentă și acustică.

Ultima modificare: 30.05.2024 – 11:15 de către Administrator

Anteriorul Pe 1 iunie, Primăria Giurgiu, Centrul Cultural ”Ion Vinea” și Inspectoratul Școlar Județean invită copiii de toate vârstele la distracție și joacă