Sute de kilograme de deșeuri strânse într-o singură zi, în cadrul unei acțiuni de salubrizare la Plaja Veche

Asociația Fun Sailing, în colaborare cu Asociația Mai Mult VERDE, a organizat astăzi 17 martie 2024, o nouă acțiune de ecologizare, de această dată, la Plaja Veche.
Așa cum era de așteptat, au fost strânse din nou, sute de kilograme de deșeuri, acțiunea de astăzi, ca și celelalte, fiind considerată un semnal de alarmă în ceea ce privește depozitarea necontrolată a deșeurilor, fenomen ce afectează foarte mult mediul înconjurător.
Ca de fiecare dată, la acțiune a participat și primarul muncipiului Giurgiu Adrian Anghelescu, acțiunea culminând cu mult așteptatul borș de pește.

Ultima modificare: 18.03.2024 – 08:35 de către Administrator

Anteriorul Primăvara bate la ușă, iar activitățile de salubrizare și toaletare sunt în toi