Giurgiu de la cetate la oraș și Istoria feribotului Giurgiu-Ruse, două volume lansate astăzi la sediul Inspectoratului Școlar Județean

Inspectoratul Școlar Județean a fost astăzi gazda unui eveniment de lansare a două volume de cărți, “Giurgiu de la cetate la oraș (1941-1954)”, autor Bogdan Mateescu și “Istoria feribotului Giurgiu-Ruse (1941-1954)”.
La eveniment a participat și viceprimarul Ionel Muscalu, alături de autorii volumelor, directorul Muzeului Județean “Teohari Antonescu”, istoricul Emil Păunescu, cadre didactice din aria curriculară “Om și societate”, elevi membri ai cercurilor de istorie și alți oameni de cultură.
Manifestarea a fost organizată de Muzeul Județean “Teohari Antonescu” și Inspectoratul Școlar al Județului Giurgiu.

Ultima modificare: 22.02.2024 – 15:40 de către Administrator

Anteriorul Giurgiu Servicii Locale continuă curățenia pentru primăvară