Activități întreprinse de Giurgiu Servicii Publice, în ultima perioadă

În paralel cu activitățile de igienizare și întreținere a domeniului public efectuate de Giurgiu Servicii Locale, societatea Giurgiu Servicii Publice a efectuat în ultima perioadă o serie de activități privind iluminatul public, astfel :
✔️reabilitarea iluminatului public din Parcul Tipografiei, fiind vopsiți stâlpii, înlocuite globurile de stică și acolo unde s-a impus, a fost refăcut traseul de conductori electrici,
✔️au fost efectuate reabilitări la 5 stâlpi metalici ornamentali din zona Piața Centrală(3), străzile Nicolae Droc Barcian (1) și General Berthelot(1), activitate ce a implicat demontarea acestora , refacerea sistemului de prindere în sol și a cablajului electric, vopsire și reamplasare pe vechile poziții.
Activitățile privind acest domeniu de activitate vor continua și în perioada următoare.

Ultima modificare: 23.02.2024 – 16:56 de către Administrator

Anteriorul Giurgiu de la cetate la oraș și Istoria feribotului Giurgiu-Ruse, două volume lansate astăzi la sediul Inspectoratului Școlar Județean