100 de ani trăiți în armonie și liniște

”Acum o sută de ani, viața era mult mai grea, dar cu siguranță mult mai frumoasă”, ne-a declarat astăzi doamna Ecaterina Badea, care a împlinit venerabila vârstă de 100 de ani. Suntem recunoscători și privilegiați de faptul că ne-am aflat astăzi alături de doamna Ecaterina, care a fost premiată și felicitată de primarul municipiului Giurgiu, Adrian Anghelescu.
Doamna Ecaterina ne-a spus că a avut o viață foarte frumoasă și a avut parte de tot ce-și poate dori o femeie: un soț iubitor și copii cuminți. Model pentru cei din jur, doamna Ecaterina face parte, începând de astăzi, din grupul restrâns al giurgiuvenilor care au ajuns la vârsta unui centenar.
Originară din Albița, doamna Ecaterina este giurgiuveancă de 80 de ani, iar la cei 100 de ani, încă se poate descurca singură, copiii și nepoții spunând că doar au grijă să nu se accidenteze atunci când se deplasează dintr-o cameră în alta.
Îi dorim doamnei Ecaterina Badea, sănătate, iar anii care vor urma să-i trăiască în liniște și fericire!

Ultima modificare: 31.01.2024 – 15:18 de către Administrator

Anteriorul Lucrările la park & ride avansează