Controalele la proprietarii de câini de rasă comună au continuat joi, pe strada Sirenei

Echipele mixte din cadrul DSVSA, IPJ(Birourile de Ordine Publica și Protecția Animalelor), IJJ, Poliția Locală, CJ și Primăria Giurgiu au continuat controalele la proprietarii de câini, pe strada Sirenei din municipiul Giurgiu.
Oamenii legii au întocmit procese verbale prin care li s-au pus proprietarilor în vedere, să intre în legalitate în termen de 30 de zile, respectiv să procedeze la sterilizarea câinilor.
Primăria municipiului Giurgiu a început o campanie de conștientizare și responsabilizare, încă din luna iulie, în vederea prevenirii abandonului și informarea populației cu privire la valoarea amenzilor pe care le riscă.

Ultima modificare: 16.09.2023 – 13:24 de către Administrator

Anteriorul Anunț