Conferință de presă Free Spirit Run 2023

Reprezentanți ai Primăriilor Giurgiu și Ruse și ai cluburilor sportive din cele două orașe înfrățite au susținut astăzi, 28 septembrie, o conferință de presă găzduită de Giurgiu, în care au vorbit despre evenimentul de sambată, 30 septembrie.
Au punctat provocarea organizării unei asemenea competiții sportive în actualul context financiar, limbajul comun al sportului, dincolo de granițele lingvistice și avantajele de imagine pe care le au cele două comunități.
Pe această cale, adresăm mulțumiri sponsorilor: Strabag, Travel Free, TSV, Garanti BBVA, REOS, Dr.Max, Clinica Veterinară Funivet, Apa Service, Asociația Tu faci viitorul, Girom Impex, Gradinița “Albă ca zăpada”, Liber Trans,Mălina Auto Clinic, Restaurant Casa Românească, Koksal, dar și instituțiilor colaboratoare!

Ultima modificare: 28.09.2023 – 16:26 de către Administrator

Anteriorul Anunț important