Astăzi a fost lansat volumul cu numărul 108 din cadrul colecției “Biblioteca giurgiuveană”

În cadrul unui eveniment organizat de Biblioteca Județeană “I.A. Basarabescu”, colecției “Biblioteca giurgiuveană” i-a fost adăugat volumul cu numărul 108 – “Veceslav Harnaj 1917-2017” , drept omagiu adus unei personalități marcante, fondatorul apiculturii moderne românești.
Volumul a fost lansat în prezența autoarei, actrița Ileana Popovici, nepoata lui Veceslav Harnaj.
Printre personalități și oameni de cultură, la eveniment au participat primarul municipiului Giurgiu, Adrian Anghelescu și cei doi viceprimari, Ionel Muscalu și Marian Damian.

Ultima modificare: 22.06.2023 – 21:37 de către Administrator

Anteriorul O nouă întâlnire pe tema câinilor fără stăpân