Salubrizare înainte de plantare

Asociația “Mai mul verde” și Asociația “Prietenii de lângă tine”, cu sprijinul Primăriei municipiului Giurgiu și al societăților subordonate Consiliului Local Giurgiu, respectiv Giurgiu Servicii Locale, Giurgiu Servicii Publice și Giurgiu Construcții Edilitare au desfășurat, astăzi 7 aprilie 2023, o acțiune de salubrizare pe malul Canalului Cama.
Activitatea de salubrizare a acestei zone este etapa premergătoare a acțiunii de plantare a 10.000 de puieți, ce face parte din campania ROMÂNIA PLANTEAZĂ PENTRU MÂINE organizată de Asociația MaiMultVerde în parteneriat cu OMV Petrom, cu sprijinul Primăriei Giurgiu și care se va desfășura, mâine 8 aprilie 2023, începând cu ora 09:00.

Ultima modificare: 07.04.2023 – 13:17 de către Administrator

Anteriorul Lucrările din cadrul proiectului de mobilitate urbană vestic avansează