Anunț important

Deși ne dorim ca lucrările din cadrul proiectelor sa fie finalizate cât mai curând, se pare că unii giurgiuveni nu înțeleg faptul că prin aceste comportamente încetinesc bunul mers al activităților ce preced turnarea stratului de asfalt.
Din păcate, deși tronsonul cuprins între Căprioara și Teatrul de Vară este semnalizat corespunzător, avertizând șoferii că este interzisă intrarea, gesturile unor cetățeni lasă de dorit.
Prin urmare, din cauza faptului că nu sunt respectate restricțiile, este probabil să fie necesare reparații ale stratului de piatră spartă. Mai mult decât atât, având în vedere că utilitățile se află foarte sus în terasament există riscul ca acestea să fi fost compromise.
Primăria municipiului Giurgiu și echipele implicate în proiectele de mobilitate urbană vor ca lucrările să fie finalizate cât mai repede, însă acest lucru este aproape imposibil, având în vedere situația prezentată.
Rugăm cetățenii sa dea dovadă de înțelegere și răbdare și să respecte întocmai restricțiile.

Ultima modificare: 03.04.2023 – 08:18 de către Administrator

Anteriorul Fotbalistele de la FC Carmen au împărțit astăzi invitații