Oferă bucurie! Donează pentru câinii fără stăpân!

Angajații și voluntarii Adăpostului public, aflat în subordinea societății Giurgiu Servicii Locale au inițiat o campanie de strângere de fonduri pentru animalele care se află în adăpostul public.
Începând de astăzi, 15 decembrie aceștia vor fi prezenți la toate evenimentele organizate de Centrul Cultural “Ion Vinea” la Ateneul Nicolae Bălănescu.
În foaier este amenajată o expoziție de tablouri realizate de doamna Meri Juverdeanu, iar sumele încasate din vânzarea acestora vor merge la Adăpostul de câini fără stăpân Giurgiu.
La intrare îi veți găsi mereu pe voluntarii adăpostului și o urnă unde se pot face donații pentru căței.
Inițiatorii campaniei mulțumesc doamnei Meri Juverdeanu, domnului director Virgil Pețanca, voluntarilor și tuturor celor care sprijină aceste demersuri.

Ultima modificare: 15.12.2022 – 09:45 de către Administrator

Anteriorul Două grupuri de colindători au trecut și astăzi pragul Primăriei municipiului Giurgiu (video)