Activități de toaletare și întreținere a domeniului public vor fi efectuate în următoarea perioadă pe raza municipiului Giurgiu

Conform unui grafic bine stabilit, societatea Giurgiu Servicii Locale a demarat în urmă cu două săptămâni, activități de toaletare și întreținere a domeniului public, ce au drept scop creșterea siguranței și confortului comunității giurguvene.
În paralel cu acțiunea de toaletare sau doborâre a arborilor care îngreunau circulația pietonilor, acopereau lămpile de iluminat stradal și semnele de circulație, echipele de întreținere desfășoară și activități de toaletare a spațiilor verzi, săpare și tundere a plantelor ornamentale.
Zonele vizate în aceste zile au fost bd-ul CFR, zona Gară, Parcul Baciu și zona Casa Cărții.
Mai mult, astăzi au fost montate limitatoare de viteză pe bd-ul Academician Miron Nicolescu.

Ultima modificare: 14.12.2022 – 18:26 de către Administrator

Anteriorul Cimitirele din municipiu au intrat într-un amplu proces de întreținere