Lucrările de pe străzile din municipiu avansează de la o zi la alta

Cu toate că, de când au fost demarate lucrările de modernizare și reabilitare din cadrul proiectului de mobilitate urbană ce vizează coridorul central al municipiului Giurgiu, s-au înregistrat și ploi care au stricat gradul de compactare pe strada Tineretului, acesta a fost atins, astfel că au fost așternute și compactate cele două straturi de balast, conform documentației tehnice. Începând de astăzi, 1 septembrie, s-a trecut la așternerea stratului de piatra spartă, etapă premergătoare turnării primului strat de mixtură asfaltică.
Pe strada Petre Ghelmez, în prezent, se lucrează la stabilizarea terenului de fundare, având în vedere ca sunt suprafețe considerabile unde acesta este foarte slab

Ultima modificare: 06.09.2022 – 10:44 de către Administrator

Anteriorul Caravana locurilor de muncă DB Work ajunge, pe 03 septembrie , la Giurgiu!