Cel mai vârstinic giurgiuvean împlinește astăzi 106 ani

La 106 ani, domnul Mihăilă Ion și-a pierdut vederea și este imobilizat la pat, însă nu și-a pierdut luciditatea și povestește din trecutul său greu încercat, cu lux de amănunte. Ca în fiecare an, a primit cu emoție și bucurie vizita primarului Adrian Anghelescu, care a mers să-l felicite și să-l premieze.
Veteran de război, domnul Mihăilă Ion a luptat cu dârzenie și dragoste de țară pentru apărarea onoarei și a demnității națiunii noastre, iar ieri ne spunea și despre tinerii din ziua de astăzi, că ar trebui să fie mai responsabili și că trebuie să trateze viața cu seriozitate și demnitate.
Din cauza stării de sănătate foarte fragile, familia domnului Mihăilă a refuzat să fie fotografiat și ne-a rugat să limităm numărul de persoane, tocmai de aceea, le-am respectat decizia, astfel că ieri 10 august 2022, primarul Adrian Anghelescu a mers singur să-l vadă și să-l felicite.
Urări de sănătate și profundă recunoștință, domnule Ion Mihăilă!
Fotografia este din arhiva de anul trecut.

Ultima modificare: 11.08.2022 – 10:08 de către Administrator

Anteriorul Tradiționalul bâlci de Sfânta Maria își deschide porțile