Lucrările de la piscina din cadrul Complexului Stejarul sunt aproape de final

În această perioadă se lucrează într-un ritm susținut la piscina de la pădurea Bălănoaia, astfel încât să fie gata până în data de 8 iulie 2022, atunci când va avea loc deschiderea oficială.

Reabilitarea piscinei și a terenului de fotbal au fost finalizate, iar astăzi se lucra la montarea barului, a gazonului, a dalelor behaton, și la terenul de tenis.

Ieri, în ședința ordinară a Consiliului Local, consilierii municipali au aprobat și tarifele de acces la piscină, după cum urmează:

Luni-vineri – 20 de lei/persoană;

Sâmbătă și duminică: 25 lei/persoană;

Baldachin: 50 lei (tarif unic pentru orice zi a săptămânii);

Teren de sport: 120 lei/oră (tarif unic pentru orice zi a săptămânii).

Copiii cu vârsta de până la 12 ani au acces gratuit, iar în ziua deschiderii piscinei, respectiv în data de 8 iulie 2022, intrarea va fi liberă pentru toate persoanele.

Cu acest prilej, Primăria municipiului Giurgiu și Zona Liberă vor organiza un eveniment, în cadrul căruia vor fi desfășurate diverse activități interactive și recreative.

În ceea ce privește programul zilei de vineri, 8 iulie 2022, vom reveni ulterior cu amănunte.

Ultima modificare: 01.07.2022 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Dezbatere dedicată Zilei Internaționale a Dunării