Primăria municipiului Giurgiu și Asociația “Prietenii de lângă tine” va marca Ziua Mondială Mediului printr-o acțiune de salubrizare

Voluntarii din rândul angajaților Primăriei, societăților și direcțiilor subordonate au răspuns din nou prezent acțiunii de ecologizare ce se va desfășura, duminică 5 iunie 2022, cu prilejul Zilei Mondiale a Mediului.

Echipați cu mănuși și saci menajeri, voluntarii vor începe acțiunea de la ora 08:00, în următoarele zone:

Șoseaua de centură (tronson sediul Direcției Poliției Locale – Casa Armatei)

Tineretului Sud – zonele adiacente blocurilor

Tronson Romarta – Kaufland, inclusiv printre blocuri

Strada Gloriei (tronson sediul Direcției de Asistență Socială – Post Control).

Acțiunea este organizată de Primăria municipiului Giurgiu cu sprijinul Asociaţiei “Prietenii de lângă tine” cu scopul de a stimula preocuparea oamenilor pentru protejarea mediului înconjurător.

Foto arhivă

Ultima modificare: 03.06.2022 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Căsuțele de autor au fost amplasate în parcurile din municipiul Giurgiu