Operațiunile de cosire mecanică au fost efectuate în această săptămână în mai multe zone din municipiu

Pe tot parcursul acestei săptămâni, echipele din cadrul societății Giurgiu Servicii Locale au continuat cosirea mecanică a spațiilor verzi.

Astfel, au fost cosite și ulterior curățate de resturile de iarbă, spațiile verzi din sensul giratoriu adiacent Teatrului de Vară, parcul Elevilor, parcul de la Tipografie, ANL Obor, șoseaua de centură, Parc Expoflora, cartier Policlinica, Centru și șoseaua București.

Aceste activități vor fi reluate la începutul săptămânii viitoare în mai multe zone ale orașului.

Ultima modificare: 18.06.2022 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Domeniul public poate deveni o ”GURĂ DE RAI”