Trafic rutier restricționat în data de 1 iunie pe strada Mircea cel Bătrân

Poliția Locală vă informează că în data de 1 iunie 2022, în zona Străzii pietonale “Mircea Cel Bătrân” vor avea loc o serie de activități dedicate “Zilei Internaționale a Copilului”, organizate de Primăria Municipiului Giurgiu și Centrul Cultural “Ion Vinea”, împreună cu Inspectoratul Școlar Giurgiu.

Începând cu data de 31 mai 2022, ora 12:00, traficul rutier pe Strada Mircea Cel Bătrân va fi oprit, iar o parte din parcarea adiacentă pietonalei va fi rezervată, în vederea montării utilajelor de agrement, ce vor delecta copiii, în această zi de sărbătoare.

Cu această ocazie ne cerem scuze, față de utilizatorii parcării menționate mai sus, pentru disconfortul creat și vă mulțumim pentru înțelegere.

Rugăm cetățenii municipiului Giurgiu să apeleze Dispeceratul Poliției Locale Giurgiu pentru orice fapte care contravin legislației în vigoare, la numerele de telefon: 0246274668 și 0372735331.

Ultima modificare: 28.05.2022 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Eveniment dedicat promovării produselor agroalimentare autohtone