Clipe de distracție și bucurie pentru zeci de copii de la căsuțele de tip familial

A devenit deja un obicei pentru primarul Adrian Anghelescu ca fiecare sărbătoare a orașului Giurgiu, să o deschidă alături de copiii instituționalizați.

La fel ca anul trecut, atunci când a fost deschis bâlciul, astăzi edilul a repetat gestul, invitând copiii care provin din căsuțele de tip familial din municipiu în parcul de distracții și la o masă caldă.

În ciuda ploii care părea că nu se mai oprește, satisfacția se putea citi pe chipurile copiilor, bucurându-se de fiecare moment petrecut în parcul de distracții.

Ultima modificare: 29.04.2022 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul ANUNȚ