Căsuțele de autor care vor fi amplasate în parcurile din municipiu au primit nume

Proiectul inițiat de Asociația “Călător prin România”, Biblioteca Județeană “I. A. Basarabescu” și Primăria municipiului Giurgiu

cu privire la amplasarea unor căsuțe de autor în parcurile din municipiul Giurgiu, începe sa prindă contur.

Prima etapă a fost finalizată și anume cea în care giurgiuvenii au avut la dispoziție un chestionar pe site-ul bibliotecii județene, unde au votat numele de autori pe care le vor primi căsuțele.

În urma alegerilor exprimate, cele cinci căsuțe vor primi următoarele nume: Tudor Vianu, Petre Ghelmez, Nicolae Cartojan, Ion Vinea și Dimitrie Bolintineanu.

În următoarea perioadă, căsuțele vor fi pictate de elevii care frecventează cercul de pictură din cadrul Palatului Copiilor și amplasate în parcurile din oraș.

Ultima modificare: 12.04.2022 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Sprijin pentru Olimpia