REUNIREA COMITETULUI DIRECTOR AL AMR

Ieri, 29 iulie, a avut loc la București, reunirea Comitetului Director al Asociațiilor Municipiilor din România, la care a participat si primarul, Nicolae Barbu.Ședința a debutat cu discuții despre rectificarea Bugetului de stat pe anul 2019, ocazie cu care președintele AMR, Robert Negoiță și primarii Nicolae Barbu și Antal Arpad au informat membrii Comitetului Director cu privire la modul cum au decurs întâlnirile cu ministrul finanțelor publice.
Având în vedere rezultatul discuțiilor dintre ministrul finanțelor publice și structurile asociative din administrația publică locală, în următoarea perioadă membrii CD AMR vor face propuneri și demersuri în vederea modificării legislației, astfel încât să existe predictibilitate în ceea ce privește modalitatea de stabilire a bugetelor locale pe termen lung.

Ultima modificare: 18.08.2022 – 14:09 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul AUTORITĂȚILE LOCALE ȘI JUDEȚENE AU MARCAT ZIUA IMNULUI NAȚIONAL AL ROMÂNIEI