Ca în fiecare an, municipalitatea premiază excelența. În ședința ordinară, care va avea loc, joi 25 iulie 2019, printre proiectele de hotărâre care vor fi supuse atenției consilierilor, se află și acela care vizează premierea elevilor care au obținut media 10 la examenul de bacalaureat și evaluarea națională. Tinerii vor primi din partea Primăriei și a Consiliului Local câte 3000 de lei.
Ultima modificare: 18.08.2022 – 14:09 de către Primăria Giurgiu