PRIMARUL NICOLAE BARBU A SEMNAT, ASTĂZI 25 IUNIE, UN ALT CONTRACT DE FINANȚARE

”Servicii de transport pescari și agrement pe Canalul Sf. Gheorghe/Plantelor” este un alt proiect european pentru care a fost semnat astăzi, la Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, contractul de finanțare.
În cadrul proiectului va fi achiziționată o navă de pasageri (pesacari și turiști) cu o capacitate de 28 de persoane pentru plimbări de agrement pe Dunăre.

Îmbarcarea pasagerilor va fi făcută de pe nava ponton, care va fi amenajată tot printr-un proiect european, al cărui contract de finanțare a fost semnat săptămâna trecută, nava fiind prevăzută și cu o sală de așteptare.

Proiectul a fost accesat prin Programul Operațional pentru Pescuit și Afaceri Maritime (POPAM) și are o valoare nerambursabilă de 1.783.400,00 lei cu o durată de implementare de 24 de luni de la semnarea contractului de finanțare.

Ultima modificare: 25.06.2019 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul ZIUA UNIVERSALĂ A IEI SĂRBĂTORITĂ ȘI LA GIURGIU