GIURGIU, EXEMPLU DE BUNĂ PRACTICĂ PENTRU REPUBLICA MOLDOVA ÎN CEEA CE PRIVEȘTE ACCESAREA FONDURILOR EUROPENE

O delegație formată din 24 de consultanți și experți din Republica Moldova, condusă de Victor Bufteac – consultant GIS (Agenția Internațională a Germaniei) a efectuat o vizită de studiu la Giurgiu care a debutat cu o întâlnire în sala de consiliu a Primăriei, în cadrul căreia au fost prezentate toate proiectele implementate și finalizate prin accesarea de fonduri europene. În cadrul reuniunii a fost prezent și Liviu Mușat, directorul Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia pentru semnarea unui alt contract de finanțare în ceea ce privește eficientizarea energetică: ”Lucrări de intervenție pentru creșterea performanței energetice a blocurilor de locuințe, municipiul Giurgiu, Ansamblul 3.”

Întâlnirea s-a concretizat printr-o vizită efectuată în cartierul Policlinica, acolo unde au fost finalizate două proiecte de eficientizare energetică, dar și pentru a vedea celelalte apartamente care sunt în prezent în lucru. Vizita delegației în municipiul Giurgiu s-a terminat la stația de epurare din cadrul APA SERVICE, construită tot prin accesarea unui proiect european.

Ultima modificare: 05.06.2019 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul SĂPTĂMÂNA PREVENIRII CRIMINALITĂȚII