APROBAREA BUGETULUI – PRIMUL PUNCT DE PE ORDINEA DE ZI A ȘEDINȚEI ORDINARE

Forma finală a bugetului local de venituri și cheltuieli a fost aprobată , astăzi 24 aprilie 2019, în ședință ordinară. După ce a fost înlocuit proiectul de hotărâre nr. 1 care viza rectificarea bugetului cu proiectul privind aprobarea bugetului, consilierii locali au votat în unanimitate de voturi, bugetul pentru anul 2019.

”Ne-au sosit ieri cotele. Prin urmare scoatem proiectul de hotărâre numărul unu și îl înlocuim cu punctul suplimentar numărul șase care vizează aprobarea bugetului de venituri și cheltuieli pe anul 2019. În concluzie, acesta este bugetul, îl luăm ca atare. Sper că îl vom duce la bun sfârșit pentru că cetățenii au nevoie de investiții. Am cuprins toate investițiile, însă banii alocați ne ajung doar pentru demararea lucrărilor. Să sperăm că vom mai primi la rectificări,” a precizat primarul Nicolae Barbu.

Astfel, a fost aprobat bugetul de venituri și cheltuieli pentru municipiul Giurgiu în valoare de 200.679 mii lei și lista de investiții aferentă.

Ultima modificare: 25.04.2019 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul ZIUA VETERANILOR DE RĂZBOI, SĂRBĂTORITĂ ȘI LA GIURGIU