AU FOST IDENTIFICAȚI TINERII CARE AU VANDALIZAT PARCUL DIN CARTIERUL RAMADAN

Potrivit conducerii Direcției Poliției Locale Giurgiu cei șase adolescenți (cinci băieți și o fată) cu vârste de până la 20 de ani au fost identificați. Concomitent cu cercetările efectuate de către reprezentanții Direcției Poliției Locale, Giurgiu Servicii Locale a estimat pagubele urmând să înainteze o plângere către instituțiile abilitate. Acțiunea este în desfășurare și urmează să fie întocmite dosare penale pentru distrugere.
Primăria Municipiului Giurgiu, Direcția Poliției Locale și Giurgiu Servicii Locale transmit cetățenilor că fiecare parc din municipiu este supravegheat video și orice act de vandalism și comportamente anormale vor fi sancționate conform legii.

Ultima modificare: 18.08.2022 – 16:17 de către

Anteriorul CÂT VOR PLĂTI ÎN PLUS CEI EXECUTAȚI SILIT DE CĂTRE DITL GIURGIU, DE LA 1 MAI ?