ASTĂZI, AU FOST SEMNATE ALTE DOUĂ CONTRACTE DE FINANȚARE PENTRU EFICIENTIZARE ENERGETICĂ

Școala gimnazială ”Mihai Eminescu” (valoare proiect 1.930.466,93) și Grădinița cu Program Prelungit ”Dumbrava Minunată” – Corp C2(valoare proiect 627.830,94 lei) sunt cele două unități de învățământ din Giurgiu pentru care au fost semnate, astăzi 11 martie, contractele de finanțare pentru reabilitare termică. Proiectele au fost depuse prin Programul Operaţional Regional 2014 – 2020, iar durata de implementare este de 21 de luni de la data semnării contractului de finanțare.
Activitățile din cadrul proiectelor constau în:
– lucrări de reabilitare termică a anvelopei
– izolarea termică a fațadei – parte vitrată și parte opacă
-lucrări de reabilitare termică a sistemului de încălzire
-instalarea unor sisteme alternative de producere a energiei
– lucrări de management energetic
-lucrări de reabilitare/ modernizare a instalației de iluminat integrat a clădirii:
-lucrările de reabilitare/ modernizare a sistemelor de climatizare – ventilare naturală.
Până în acest moment au fost semnate contractele de finanțare pentru opt proiecte și pentru care se demareaza sau au fost demarate procedurile de licitație, urmând ca în cazul altor cinci să fie semnată documentația în cel mai scurt timp.

Ultima modificare: 18.08.2022 – 16:19 de către

Anteriorul GSL SI GSP CONTINUA ACTIVITATILE DE SALUBRIZARE SI INFRUMUSETARE A ORASULUI