ACȚIUNE DESZĂPEZIRE 7 IANUARIE 2019

Ninsoarea care s-a așternut noaptea trecută peste Giurgiu a angrenat din nou echipele de deszăpezire pe străzile orașului.
Încă de noaptea trecută, de la ora 24.00, acestea au acționat pe străzile din Urgența I cu trei utilaje pentru pluguit zăpada și împrăștiat material antiderapant (amestec de sare și nisip), iar acum au trecut la zona de cartiere (Tineretului Nord, Tineretului Sud, Decebal, Negru Vodă, Policlinică), cu trei utilaje pentru pluguit zăpada și împraștiat material antiderapant (sare), patru buldoexcavatoare, o wolla, un autogreder și un efectiv de 80 de oameni. De asemenea, trei platforme de 3,5 tone sunt pregătite pentru transportarea zăpezii, dacă va fi cazul.

Angajatii Primariei s-au alaturat actiunii de deszapezire degajand zapada din curtea institutiei.

Ultima modificare: 18.08.2022 – 16:11 de către

Anteriorul LUCRĂRILE DE REABILITARE A COLECTORULUI DE APE PLUVIALE DIN STRADA RAMADAN