NOI EXCURSII ȘCOLARE LA MUZEELE DIN CAPITALĂ

Inițiativa municipalității, prin primarul Nicolae Barbu, de a finanța în an centenar excursii școlare care sa urmareasca obiective istorice și culturale de interes național se desfășoară cu succes.

Alți peste 300 de elevi de la Liceul „Nicolae Cartojan”, Grupul Școlar „Ion Barbu”, Viceamiral “Ioan Balanescu”, și școlile gimnaziale „Sf. Gheorghe” „Acad. M. Voiculescu” „Mihai Eminescu” și Școala nr. 7 au vizitat weekendul trecut Muzeul Național de Istorie a României și Muzeul Militar Național “Regele Ferdinand”.

Acesta este cel de-al doilea weekend în care au loc astfel de excursii, de primul bucurându-se 103 elevi de la Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”, Școala Gimnazială „Academician Marin Voiculescu” și Colegiul Național “Ion Maiorescu”.

Pentru acest sfârșit de săptămână sunt programați 527 de copii de la opt unități de învățământ din municipiu (Seminarul Teologic Ortodox Teoctist Patriarhul, Colegiul Tehnic Viceamiral Ioan Balanescu, Școala Gimnazială Sf. Gheorghe, Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân, Școala Gimnazială Mihai Eminescu, Școala Gimnazială nr.5, Școala Gimnazială nr.7, Școala Gimnazială Acad. M. Voiculescu, Școala Gimnazială nr.10).

Ultima modificare: 15.10.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul G.E.P. VA ÎNCEPE DE LUNI, 15 OCTOMBRIE, FURNIZAREA ENERGIEI TERMICE ÎN SISTEMUL PUBLIC