Consilierii locali s-au întrunit astăzi în prima ședință extraordinară pe luna septembrie, pe ordinea de zi aflându-se două proiecte de hotărâri la care s-au adăugat alte două puncte suplimentare.
Unul dintre acestea a vizat acordarea unui sprijin financiar pentru Asociația Clubul Pensionarilor din Județul Giurgiu în scopul organizării unor acțiuni de ajutorare pentru persoanele nevoiașe din această asociație, cu ocazia Zilei Internaționale a Persoanelor Vârstnice.
Un alt proiect de hotărâre a vizat depunerea cererii de finanțare pentru proiectul “Mecanisme și proceduri administrative moderne în Primăria Giurgiu”, în cadrul Programului Operațional Capacitate Administrative.
Toate cele patru proiecte de hotărâri au fost aprobate în unanimitate de consilierii prezenți.
Ultima modificare: 14.09.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu