160 de participanți s-au înscris până la această dată pentru ediția din acest an a competiției internaționale Free Spirit Run Giurgiu-Ruse. Cei mai mulți sunt din Bulgaria (82), urmați de România (70), Marea Britanie (3), Serbia (3), Austria (1) și Portugalia (1).
Până la startul competiției mai sunt 22 de zile, iar cei interesați să participe mai au la dispoziție opt zile, până pe 15 septembrie, pentru a se înregistra pe platforma on-line http://run.ruse-giurgiu.eu/ro/inregistrare/. Taxa de înregistrare este de 10 euro, aceasta putând fi achitată doar online, prin pay pal.
Startul cursei se va da în dimineața zilei de 29 septembrie, la Giurgiu, tot din zonaTurnului Ceasornicului, iar finish-ul va fi în centrul orașului Ruse. Toți participanții vor primi câte o medalie, iar câștigătorii de la fiecare categorie de vârstă și sex vor fi recompensați cu premii în bani.
Ultima modificare: 07.09.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu