STARTUL LUCRĂRILOR DE ASFALTARE ȘI MODERNIZARE PENTRU ZONELE 1 ȘI 2 VA FI DAT LA JUMĂTATEA LUNII IULIE

Potrivit conducerii Direcției de Investiții din cadrul Primăriei Giurgiu, lucrările privind asfaltarea străzilor de pământ din zonele 1 și 2 vor fi demarate estimativ la jumătatea lunii iulie.

În prezent, au fost evaluate ofertele tehnice ale ofertelor ce au îndeplinit condițiile de calificare, respectiv 5 oferte pentru zona 2 și 6 oferte pentru zona 1. În aproximativ o săptămână va fi finalizată și evaluarea financiară, urmând ca după această etapă să fie comunicat rezultatul procedurilor și declarați ofertanții câștigători, estimând (în eventualitatea în care nu vor fi contestații) ca cel târziu la jumătatea lunii iulie să fie emis ordinul de începere al lucrărilor de modernizare și asfaltare.

În paralel cu procedurile privind lucrările de asfaltare, se află în curs de licitație, fiind postată în SICAP (SEAP), realizarea de canalizări pluviale pentru anumite străzi de pământ din zonele 1 și 2.

Cele două proiecte ce vor fi realizate prin Programul Național de Dezvoltare Locală 2016-2020, derulat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, reprezintă 118 străzi, fundături si ulițe în lungime de circa 27 de kilometri.

Reamintim străzile cuprinse în cele două zone:

Zona 1: str. Doicești, ulița Camei, fdt. Digului, ulița Luminișului, intr. Burnazului, drumul Digului, ulița Vedea, intr. Gârlei, str. Ancorei, str. Nucului, ulița Malu, intr. Pajurei, str. Cocorului, intr. Crăițelor, intr. Sloboziei, intr. Ștorobăneni, str. Ardeleni, drumul Cătunului, drumul Stăneștilor, fdt. Prunaru, fdt. Bradului, fdt. Cameliei, intr. Pinului, fdt. Inului, intr. Morarilor, intr. Bălănoaiei, str. Frasinului, intr. Fluierului, intr. Năvodului, str. Sabarului, str. Păstorului, intr. Rălești, intr. Hodivoaia, intr. Bucegi, drumul Amurgului, intr. Ostrovului, str. Ialomicioarei, str. Cerna, str. Austrului, str. Murelor, intr. Piersicului, str. Cireșului, fdt. Murelor, fdt. Frăsinet, fdt. Caisului, intr. Vișinului, str. Cetățuia, intr. Smochinului, fdt. Cireșului, str. Garoafei, fdt. Ialomicioarei, intr. Izvor, intr. Ialomicioarei, fdt. Caraiman, str. Prunaru, str. Siliștei, fdt. Oltului, intr. Dumbrăveni, intr. Gladiolelor, intr. Căpșunilor, intr. Fragilor

Zona 2: ulița Rarău, ulița Lupeni, intr. Măgura, intr. Trifoiului, intr. Videle, intr. Păltiniș, ulița Vidra, str. Videle, intr. Pajiștei, ulița Cărămidarii Noi, str. Siretului, str. Dâmboviței, str. Oborului, str. Prutului, str. Milcov, intr. Lacului, fdt. Oncești, fdt. Câlniștei, intr. Dâmboviței, ulița Ciocârliei, fdt. Pescăruș, intr. Alexandriei, intr. Răsurei, ulița Tufănicii, str. Plopilor, ulița Plopilor, intr. Arțarului, intr. Arinului, str. Drumul Plopilor, fdt. Plopilor, intr. Oltului, intr. Plopilor, intr. Lotrului, intr. Oltețului, fdt. Negoiu str. Oltului, str. Mureș, intr. Mureș, fdt. Panduri, aleea Primăverii, aleea Toamnei, ulița Salcâmilor, str. Căminului, str. Biruinței, fdt. Vlăsiei, str. Crișului, intr. Panselelor, ulița Lainici, fdt. Spicului, fdt. Viilor, str. Muncii, fdt. Miron Costin, intr. Merișor, ulița Macilor, str. Luntrei, ulița Ulmilor, ulița Măcin.

Ultima modificare: 10.05.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul 9 MAI – ZIUA EUROPEI