ȘEDINȚĂ ORDINARĂ A CONSILIULUI LOCAL, MAINE, 30 MAI

Mâine, de la ora 13.00, va avea loc sedința ordinară a Consiliului Local Giurgiu aferentă lunii mai, cu 39 de puncte aflate pe ordinea de zi.

Iată câteva din titlurile proiectelor de hotărâri:

– aprobarea rectificării tarifului de întreținere (reparații) a locurilor de joacă, aprobat prin HCL nr. 20 din data de 23 ianuarie 2018;

– aprobarea unei convenții de plată între municipiul Giurgiu și S.C. Liber Trans Com SRL referitor la serviciul de transport local pentru categoria subvenționată – elevi;

– aprobarea Regulilor și măsurilor specifice de apărare împotriva incendiilor corelate cu nivelul și natura riscurilor locale;

– aprobarea Regulamentului privind închirierea bicicletelor electrice, modificarea Regulamentului privind închirierea spațiilor în incinta Pieței de Pește, a taxei la fulgii de gheață și modificarea Regulamentului de închiriere a ambarcațiunilor fără motor pentru Direcția Administrare Active din Proiecte cu Finanțare Europeană.

– aprobarea actualizării Planului local de acțiune pentru protecția apelor împotriva poluării cu nitrați proveniți din surse agricole.

Ultima modificare: 30.05.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul PROIECTUL PENTRU VALORIFICAREA CETĂȚII GIURGIU SE AFLĂ ÎN FAZA DE PRECONTRACTARE