ÎNCEPE DEZINSECȚIA AERIANĂ

Condițiile meteo favorabile din ultima perioadă vor permite ca în zilele de 23 și 24 mai 2018 să fie realizată dezinsecția aeriană. Astfel , Giurgiu Servicii Publice face cunoscut faptul că începând de mâine va fi efectuată dezinsecția aeriană pentru combaterea insectelor dăunătoare.

Acțiunea este programată pentru intervalul orar 05:00-10:30 în zilele menționate mai sus, tratamentul fiind efectuat pe o suprafață de 1500 hectare din aria administrativ teritorială a municipiului Giurgiu.

Substanța folosită este AQUA K-OTHRINE EW20, substanță activă DELTAMETHRIN 2g (2%), omologată de Ministerul Sănătății fiind aplicată cu respectarea prevederilor legale de protecție a mediului sănătății și securității populației.

Ultima modificare: 22.05.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul ANUNȚ IMPORTANT