S-A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE PENTRU UN PROIECT MANAGEMENT AL CALITĂȚII ÎN ADMINISTRAȚIE

Primarul Nicolae Barbu a semnat astăzi, 17 aprilie, contractul de finanțare pentru proiectul “Sisteme și standarde comune – procese optimizate în cadrul Primăriei Municipiului Giurgiu”, câștigat de municipalitate în cadrul Programului Operațional Capacitate Administrativă (POCA).

Proiectul are o valoare totală de aproape 425.000 lei, din care Autoritatea de management a POCA – Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice va acorda o finanțare nerambursabilă de 416.000 lei, echivalentă cu maxim 98% din valoarea proiectului.

Între activitățile proiectului se numără implementarea sistemului CAF (Common Assesment Framework) la nivelul Primăriei, schimburi de experiență legate de implementarea de sisteme de management al calității în administrație, pregătirea profesională a funcționarilor în cadrul unor programe de formare în vederea creșterii calității prestării de servicii publice către cetățeni.

Ultima modificare: 17.04.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul LOCURI FRUNTAȘE PENTRU SPORTIVII GIURGIUVENI LA CAMPIONATUL NAȚIONAL DE WUSHU-KUNGFU