Sâmbătă, 14 aprilie:
– ora 10.00 – CONCURS DE DUBLU LA TENIS DE MASĂ, organizat de Consiliul Local al Seniorilor și Primăria Giurgiu cu prilejul Zilei Mondiale a Tenisului de Masă. Locatia desfăsurarii concursului: sediul Clubului Pensionarilor (clădirea PT 35, str. Decebal)
– Expoziția de artă plastică – Festival Concurs Național de artă plastică ”Hristos a înviat” – ediția a X-a, organizată de Centrul Cultural ”Ion Vinea” în parteneriat cu Centrul Judetean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Giurgiu. Locația: Centrul Cultural “Ion Vinea”
Duminică, 15 aprilie:
– ora 11.00 – Atelier de creatie ”Primăvara prin ochii copiilor”, organizat de Centrul Cultural ”Ion Vinea” și Centrul Judetean pentru Conservarea si Promovarea Culturii Traditionale Giurgiu. Locația: Centrul Cultural “Ion Vinea”
– ora 18.30 – Concert simfonic “Gala artiștilor giurgiuveni”, susținut de Orchestra simfonică “Valahia” și artiștii Alexandra Truică (corn), Andreea Mihaela Vîlcan (violă), Alexandra Constantin (oboi) și Daniel Andrei Găină (solist). Locația: Ateneul “Nicolae Bălănescu”
Ultima modificare: 13.04.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu