GIURGIU SERVICII LOCALE A ÎNCEPUT ÎNFRUMUSEȚAREA ORAȘULUI

Temperaturile ridicate din ultima perioadă au fost prielnice pentru ca angajații Giurgiu Servicii Locale să înceapă plantarea florilor în jardiniere, sensuri giratorii și scuaruri.

După cum a anuțat conducerea instituției, în serele proprii au fost plantate din timp aproximativ 10.000 de fire de panseluțe, trandafiri și petunii.

Activitatea de plantare a florilor a fost demarată săptămâna aceasta, angajații Compartimentului Zone Verzi plantând flori în jardinierele situate în zona Spitalului Județean Giurgiu.

Dacă vremea va permite, în următoarele zile vor fi plantate panseluțe în sensurile giratorii, continuând cu scuarurile.

Municipalitatea face un nou apel către cetățeni să dea dovadă de spirit civic, să nu mai arunce gunoaie în locuri nepermise și mai ales să nu rupă florile ce tocmai au fost plantate. În felul acesta nu doar că se vor bucura de un mediu mai curat, dar acei bani pe care municipalitatea îi cheltuie în repetate rânduri pentru curățarea gunoaielor sau pentru plantarea altor flori vor putea fi folosiți în scopuri mult mai utile.

Ultima modificare: 16.03.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul 15 MARTIE, ZIUA MONDIALĂ A DREPTURILOR CONSUMATORILOR