CEAI CALD PENTRU MUNCITORII ANGRENAȚI LA DESZĂPEZIREA TROTUARELOR

Aprovimativ 100 de angajați din cadrul GSL și ADPP sunt angrenați încă de la primele ore ale dimineții în acțiunea de degajare a zăpezii de pe trotuare. Temperaturile foarte scăzute resimțite din cauza vântului foarte puternic fac din ce în ce mai grea munca acestor persoane, astfel că Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență din cadrul Primăriei Giurgiu încearcă să le mai atenueze starea de frig, oferindu-le câte un pahar cu ceai fierbinte.

Angajații S.V.S.U. au mers toată ziua pe teren și au împărțit pahare cu ceai cald celor care munceau din greu la îndepartarea zăpezii de pe trotuare. În urma declarării codului portocaliu de ninsori abundente de viscol, autoritățile locale și județene au instituit starea de permanență, prin urmare lucrătorii A.D.P.P. și G.S.L. vor acționa și pe timp de noapte, reprezentanții Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență fiind în continuare alături de aceștia.

Ultima modificare: 26.02.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul CONTINUĂ LUCRĂRILE LA PISTA DE ATLETISM