ANUNȚ IMPORTANT!

Potrivit datelor comunicate de către Administrația Națională de Meteorologie, în acest moment municipiul Giurgiu se află sub cod galben de ninsori, însă începând de mâine, 28 februarie 2018, de la ora 06:00 la ora 20:00 orașul Giurgiu se va afla din nou sub incidența codului portocaliu de intensificări susținute ale vântului și ninsoare abundentă viscolită.
În prezent, pe arterele orașului se circulă în condiții de iarnă, autoritățile locale giurgiuvene intervenind, atât cu ajutorul utilajelor, cât și al forței umane, însă vântul foarte puternic readuce zăpada pe trotuare și carosabil făcând intervenția din ce în ce mai dificilă.

Prin urmare, date fiind condițiile meteorologice nefavorabile și avertizările ANM de vreme severă, Inspectoratul pentru Situații de Urgență și Instituția Prefectului impun suspendarea cursurilor școlare și miercuri, 28 februarie 2018, în toate unitățile din municipiul Giurgiu.

Ultima modificare: 27.02.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul GIURGIU, SUB COD PORTOCALIU DE VISCOL ȘI TEMPERATURI SCĂZUTE