ANUNȚ IMPORTANT

SC Girexim Universal SA a informat Agenția pentru Protecția Mediului Giurgiu de faptul că, din cauza drumului de acces nepracticabil către CMID Frătești, va colecta deșeurile până în momentul în care utilajele vor fi incărcate la capacitate maximă.

În acest sens, municipalitatea, informată de această situație de către AMP Giurgiu, sfătuiește populația să colecteze selectiv și să predea cu prioritate deșeurile perisabile, să depoziteze corespunzator gunoiul pentru a nu fi imprăștiat de vântul puternic și să informeze Primăria acolo unde se confruntă cu situații neplăcute.

Cât privește accesul la rampele de depozitare, societatile care se ocupă cu deszapezirea vor acționa acolo unde sunt probleme.

Ultima modificare: 28.02.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul ANUNȚ IMPORTANT!