Scene din thrillerrul Killing Eve marca BBC America, filmate la Giurgiu

Giurgiu, alături de Paris, Toscana, Berlin și Londra, pe lista locațiilor unde se filmează thrillerul Killing Eve, produs de Sid Gentle Films Ltd sub egida BBC America, regizat de Phoebe Waller-Bridge și avându-le ca protagoniste principale pe cunoscutele actrițe Sandra Oh și Jodie Comer.

Filmările au avut loc marți, 14 noiembrie, la Penitenciarul Giurgiu și în zona adiacentă, cu sprijinul autorităților, al conducerii instituției menționate și organelor de ordine.

Totul a decurs foarte bine, așa cum ne-a transmis echipa de producție care a ales orașul nostru pentru anumite scene din filmul care va fi difuzat anul viitor, bazat pe romanele lui Luke Jennings.

Despre această producție Sarah Barnett, presedinte BBC AMERICA, a declarat:” Killing Eve promite să fie un thriller original, cu umor negru, plin de farmec și uimitor de realist(…)”.

Ultima modificare: 16.11.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul ELABORAREA STRATEGIEI DE DEZVOLTARE LOCALĂ (SDL) LA NIVELUL MUNICIPIULUI GIURGIU