FURNIZAREA ENERGIEI TERMICE LA CERERE ȘI PENTRU TOȚI CONSUMATORII DE LA 1 NOIEMBRIE

De câteva zile, giurgiuvenii racordați la sistemul centralizat de încălzire pot beneficia de căldură în locuințe, la cerere, SCUT Giurgiu începând furnizarea de agent termic, la același preț din sezonul trecut.

Consiliul Local Giurgiu a aprobat recent prețul subvenționat la gigacalorie, respectiv 193/Gcal- tarif de facturare către populație și din 16 octombrie a început furnizarea la cerere, la anumite asociații de proprietari și instituții publice și din oficiu la unitățile de învățământ, unde era necesar, pentru confortul copiilor și tinerilor.

Ca și în anii trecuți, de căldură vor beneficia toți consumatorii aflați în sistem (circa 4.500) începând cu miercuri, 1 noiembrie, agenții economici și instituțiile publice.

Ultima modificare: 24.10.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul MULȚUMIRI DIN PARTEA MUNICIPALITĂȚILOR RUSE ȘI GIURGIU CARE AU DEPUS ÎMPREUNĂ PROIECTE PE INTERREG V-A