AU FOST SEMNATE CONTRACTELE DE FINANȚARE PENTRU DOTAREA CU MOBILIER A TREI INSTITUȚII DE ÎNVĂȚĂMÂNT DIN MUNICIPIUL GIURGIU

Vineri, 13 octombrie, primarul Nicolae Barbu a semnat la M.D.R.A.P. trei contracte de finanțare privind dotarea cu echipamente și mobilier specific didactic și a laboratoarelor școlare, precum și alte categorii de echipamente și dotări independente pentru următoarele instituții de învățământ:

– Colegiul Național “Ion Maiorescu” – 571.975 lei
– Școala gimnazială “Academician Marin Voiculescu” – 1.264.985 lei
– Colegiul Tehnic “Viceamiral Ioan Bălănescu” – 399.937 lei

Proiectele sunt derulate, finanțate și monitorizate de către Ministerul Dezvoltării Regionale Administrației Publice și Fondurilor Europene prin Programul Național de Dezvoltare Locală 2016-2020.

Ultima modificare: 18.10.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul LICITAȚII PENTRU LOCURILE DE PARCARE – 20.10.2017 LA CENTRUL CULTURAL „ION VINEA”