TURUL PROMOȚIONAL PE BICICLETE ELECTRICE, ÎNCHEIAT CU SUCCES

80 de participanți, amatori sau experimentați în ciclism, au participat sâmbătă și duminică la Turul promoțional pe biciclete electrice pe ruta Comana-Alexandria-Turnu-Măgurele-Zimnicea-Giurgiu. Reunirea participanților a avut loc pe esplanada Teatrului ”Tudor Vianu”, la eveniment participând viceprimarul Ion Dragomir și administratorul public al municipiului Giurgiu, Niculae Ghiță.

Evenimentul a fost organizat de Patronatul Local al Întreprinderilor Mici și Mijlocii Calafat prin proiectul ”Rețeaua de biciclete electrice”.

În cadrul acțiunii Poliția Locală a asigurat măsuri de ordine publică, restricționând traficul rutier alături de celelalte forțe ce compun sistemul integrat de ordine publică.

Ultima modificare: 20.06.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul COMPETIȚIA DE VÂSLIT “DESCOPERĂ ROWMANIA” ÎȘI DESCHIDE PORȚILE PE 25 IUNIE